Телефон

(050) 303 33 32
(050) 338 63 03
Протипожежна та техногенна безпека
Розробка концепції безпеки, інженерно-технічних рішень; повний комплекс робіт з проектування, монтажу, введення в експлуатацію, технічного та сервісного обслуговування протипожежних систем.

ПОСЛУГИ

пожежна сигналізація

Пожежна сигналізація (ПС) - це базовий елемент у системі безпеки будь-якого підприємства. Системи пожежної сигналізації постійно вдосконалюється, винаходяться нові способи виявлення пожежі, знижується відсоток помилкових тривог.На будь-якому підприємстві, в кожному офісі необхідно мати таку систему.

Це продиктовано як бажанням власника убезпечити своє майно, життя і здоров'я співробітників, так і державними стандартами і нормативними актами МНС. В цілому пожежна сигналізація призначена для виявлення пожежі на початковій стадії загоряння і передачі сигналу тривоги на пульт охорони.

Наступним кроком у розвитку систем пожежної безпеки є автоматична пожежна сигналізація (АПС) .АПС на додаток до основної функції, запускає систему оповіщення людей про пожежу, а також приводить у дію установки автоматичного пожежогасіння, систему димовидалення та іншу протипожежну автоматику. Це система швидкої і автоматизованої реакції на виникнення вогнища пожежі або задимлення виявленого пожежними датчиками.ПС - являє собою складний комплекс технічних засобів, які служать для своєчасного виявлення спалаху в зоні, що охороняється.

Як правило, робота протипожежної системи більш ефективна, якщо використовувати її в комплексі з іншими системами безпеки приміщення (охоронна сигналізація, відеоспостереження, система контролю і управління доступом (СКУД), установка пожежогасіння і т. Д.).

Більш того, фахівці радять інтегрувати охоронну сигналізацію і систему пожежної сигналізації, в однієї контрольної панелі. Ця інтеграція називається охоронно-пожежна сигналізація скорочено ОПС

1. Оснащення об'єкту пожежною сигналізацією

досить тривалий процес, що включає в себе кілька етапів. Якщо розглядати установку пожежної сигналізації покроково, першим основним етапом є проектування пожежної сигналізації для даного приміщення або будівлі.

Проектування пожежної сигналізації здійснюється індивідуально для кожного об'єкта, але на основі вимог НПБ (норми пожежної безпеки), з урахуванням вимог ПУЕ (правила встановлення електрообладнання) та ГОСТів. Тому складання проекту пожежної сигналізації займає деякий час і реалізується в кілька етапів.Проектування пожежної сигналізації починається з вивчення об'єкта. Професійний інженер виїжджає на огляд об'єкта, оцінює розміри, планування, особливості конструкцій і т.д., щоб визначити обсяг робіт та необхідне обладнання.

Перед початком проектування пожежної сигналізації необхідно визначити ділянки приміщення або будівлі, найбільш схильні до ризику загоряння, найбільш небезпечні зони. На ці зони необхідно буде звернути особливу увагу і врахувати їх при складанні проекту пожежної сигналізації. Далі можна починати складати проект пожежної сигналізації і готувати документацію, необхідну для посвідчення дотримання пожежних норм на даному об'єкті.

Сам проект пожежної сигналізації являє собою схему системи, що складається з приладів виявлення (датчиків, або сповіщувачів), приладів оповіщення (звукова сирена, транслятор мовних повідомлень), обладнання автоматичного пожежогасіння (такі прилади ще називають спрінкернимі системами), обладнання прийому та обробки інформації (контрольна панель, контрольно-приймальні прилади).

2. Монтаж пожежної сигналізації різних типів

Традиційно в офісах і виробничих приміщеннях радять встановлювати порогову пожежну сигналізацію. Основна відмінна особливість такої пожежної сигналізації - наявність датчиків, що мають поріг чутливості, тобто датчик, спрацьовує, коли визначальний показник виявляється більше, ніж запрограмоване його значення - переступає поріг чутливості. Монтаж систем пожежної сигналізації порогового типу, як, втім, і саме устаткування, порівняно не дорогий. Однак і ефективність такої системи не дуже велика. Датчики порогової сигналізації враховують тільки одна ознака (підвищення температури, концентрація чадного газу в повітрі, наявність диму), а, отже, інформативність таких датчиків не висока. Крім того, для монтажу потрібна велика витрата будівельних матеріалів.Якщо Ваша основна задача - максимальна ефективність пожежної сигналізації, ми рекомендуємо Вам монтаж автоматичної пожежної сигналізації адресно-аналогового типу. У такій системі з контрольною панелі динамічно відбувається опитування датчиків про їх стан. Перевага такої системи в тому, що є можливість відрізнити реальну тривогу від несправності самого датчика яких проблем на лінії, пошкодження кабелю і т.д. Крім того, при установці пожежної сигналізації даного типу опрацьовується питання про системи мовного оповіщення про пожежу, системі автоматичного пожежогасіння та системі димовидалення.

На сьогоднішній день сфера забезпечення протипожежної безпеки приміщень є дуже розвиненою і продовжує динамічно розвиватися. Розробники прагнуть створити таку систему, яка б максимально задовольняла технічним вимогам для конкретного приміщення, але в той же час економила кошти власника. Уже створено величезну кількість різних видів датчиків, для будь-якого приміщення. Наприклад, для виробничих будівель рекомендується установка сигналізації з використанням теплових або димових датчиків, однак у залежності від того, що саме зберігається в приміщенні, пріоритет може бути відданий одному з цих датчиків. Якщо ж пожежна сигналізація встановлюється в адміністративній будівлі (глядацькому залі, лекційному, конференц-залі, костюмерній, фойє, холі, коридорі, архіві, бібліотеці тощо), рекомендується використовувати димові датчики. А якщо в приміщенні розташований склад дерев'яних виробів, металевих порошків, каучуку, пожежну сигналізацію слід оснастити датчиками, що реагують на відкритий вогонь.

3. Обслуговування пожежної сигналізації

Обслуговування пожежної сигналізації необхідно не тільки для довговічності системи, але і для коректності її роботи. Оскільки пожежна сигналізація - дуже важливим елемент захисту об'єкта, від якого залежить не тільки збереження майна, але і життя людей, важливо, щоб вона працювала чітко і ефективно. Збої в такій системі неприпустимі, тому що багато чого залежить від правильності її роботи. Регулярне і якісне обслуговування пожежної сигналізації зможе гарантувати Вам справність роботи і продовжити термін служби системи.

Розрізняють два види обслуговування пожежної сигналізації.

  • Гарантійне Обслуговування пожежної сигналізації:
    Гарантійне обслуговування пожежної сигналізації зазвичай проводить фірма, яка встановлювала систему. Однак деякі компанії надають обслуговування пожежної сигналізації фірмі-виробнику обладнання або ж дистриб'ютору. На цей момент слід окремо звернути увагу, при покупці системи, щоб надалі у Вас не виникло проблем з гарантійним обслуговуванням пожежної сигналізації. Також рекомендується окремо уточнити, а краще мати в письмовому вигляді, рекомендації по правильній експлуатації системи. Крім того, необхідно ознайомити з ними всіх співробітників офісу або підприємства, щоб уникнути пошкоджень системи, пов'язаних з неправильною експлуатацією, так як в такому випадку, Ви не зможете звернутися до компанії з проханням про безкоштовне гарантійному обслуговуванні пожежної сигналізації.
    Безкоштовне гарантійне обслуговування пожежної сигналізації, як і будь-який інший техніки, не поширяться на випадки збоїв системи, пов'язаних з неправильною експлуатацією системи. Якщо система перестала працювати або дає збої через зовсім короткий час після монтажу, а Ви довірені, що порушень правил експлуатації не було, це, швидше за все через неправильне монтажу системи. У такому випадку Ви маєте повне право на безкоштовне гарантійне обслуговування. Також безкоштовне гарантійне обслуговування пожежної сигналізації поширюється на обладнання із заводськими дефектами і браком. Гарантія на обладнання зазвичай становить рік з моменту монтажу системи.
  • Профілактичні обслуговування пожежної сигналізації:
    Профілактичне обслуговування пожежної сигналізації може бути разовим і регулярним (плановим). Якщо Ви не хочете турбуватися про своєчасність обслуговування, і кожен раз спантеличувати себе пошуками компанії, яка зможе провести обслуговування пожежної сигналізації, Ви можете підписати договір на планове обслуговування, і працівники компанії будуть відвідувати Вас з періодичністю, домовленої в договорі, і проводити обслуговування пожежної сигналізації . Періодичність обслуговування, як правило, становить один місяць.
Залиште заявку прямо зараз!