Телефон

(050) 303 33 32
(050) 338 63 03
Протипожежна та техногенна безпека
Розробка концепції безпеки, інженерно-технічних рішень; повний комплекс робіт з проектування, монтажу, введення в експлуатацію, технічного та сервісного обслуговування протипожежних систем.

ПОСЛУГИ

пожежогасіння

Пожежогасіння це система взаємопов'язаних пристроїв необхідних для виявлення пожежі на ранніх стадіях розвитку, і її гасіння. Автоматична установка пожежогасіння найчастіше використовується спільно з автоматичною пожежною сигналізацією (АПС) і системою оповіщення та управління евакуацією (СОУЕ), а в сукупності вся ця система називається-автоматична система пожежогасіння.

Пряме призначення систем пожежогасіння - запобігання, обмеження розвитку, гасіння пожежі, захист від пожежі людей і матеріальних цінностей.

Найнадійнішими у вирішенні перелічених вище завдань є системи автоматичного пожежогасіння.

На відміну від систем ручного пожежогасіння і систем, які знаходяться під управлінням оператора, дані системи приводяться в дію пожежною автоматикою за показаннями датчиків. У свою чергу, це забезпечує оперативне гасіння вогнища загоряння без участі людини.

Автоматичні системи пожежогасіння забезпечують:

  • Цілодобовий контроль температури і присутність задимленості в приміщенні, що охороняється;
  • Спрацювання звукового та світлового оповіщення;
  • Видача сигналу «тривога» на пульт пожежної охорони
  • Автоматичне закриття огнесдерживающие клапанів і дверей
  • Автоматичне включення систем димовидалення- Автоматичну подачу вогнегасної речовини (ОР)
  • Оповіщення про подачу ОВ

Види АУПТ:

Водяні:

Системи водяного пожежогасіння є найпоширенішими системами пожежогасіння. Використання водяного пожежогасіння в багатьох випадках є дуже ефективним способом. Системи водяного пожежогасіння застосовуються для ліквідації пожеж поверхневим способом на різних об'єктах і являють собою універсальний засіб гасіння для місць постійного перебування людей.Система водяного пожежогасіння являє собою мережу трубопроводів, забезпечених розбризкувальними форсунками (зрошувачами).

Системи водяного пожежогасіння поділяються на:

  1. Спринклерні системи водяного пожежогасіння
  2. Дренчерні системи водяного пожежогасіння
  3. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою

Пінні:

Системі пінного пожежогасіння віддається найбільша перевага при обліку її використання на промислових і адміністративних об'єктах, підземних автомобільних парковках і приміщень, використовуваних як складів.Вибір даного виду системи пожежогасіння обумовлений її невисокою ціною (вартість перебуває на середньому рівні в порівнянні з іншими установками) і ефективністю в боротьбі з будь-яким видом загоряння.Ще одним плюсом вибору пінного пожежогасіння як способу запобігання загоряння є відсутність горючих випарів при боротьбі з полум'ям, завдяки чому не завдається шкода здоров'ю людей.Також за рахунок води, що входить до складу піни відбувається охолодження об'єкта, що дозволяє уникнути повторного загоряння. Пінне пожежогасіння ефективно усуває осередки загоряння як твердих об'єктів, так і горючих рідин.

Типи системи пінного пожежогасіння

  • Спринклерная. Реагент завжди знаходиться в системі, при необхідності гасіння загоряння подається завдяки легкоплавким насадкам.
  • Дренчерна. Застосовується при необхідності локалізації полум'я з одночасним охопленням всієї території загоряння.

Газові:

У наш час газове пожежогасіння - досить передовий і ефективний метод боротьби з вогнем.Газове пожежогасіння не приводить до замикання, воно безпечне для інших предметів, що знаходяться поруч з джерелом загоряння. За допомогою газу зазвичай усувають пожежа в приміщеннях з проводами (серверні, офісні приміщення з великою кількістю техніки і навіть на борту літака). З іншого боку подібний метод хороший для музеїв чи банків.

Існує два основних види газу, що використовуються в газовому пожежогасінні:

Перший вид - це гази, які знижують швидкість горіння і поступово приводять пожежа до загасання. Це так звані хладони - хладон 23, хладон 125 та інші. Ще одна відмітна особливість саме цих газів - вони не здатні завдати шкоди організму людини. Таким чином, якщо з приміщення, в якому сталося займання, люди не встигли евакуюватися, газове гасіння хладонами буде абсолютно безпечним для їх здоров'я.

Другий вид газів - гази, що зменшують в атмосфері кількість кисню. Як відомо, для процесу горіння необхідно мінімум 12% кисню в атмосфері. Так от, газове пожежогасіння із застосуванням азоту або аргону зменшують цю кількість до мінімуму, що призводить до загасання вогню. Зверніть увагу, що газове гасіння такого типу є небезпечним для людського життя.

Порошкові:

Порошкове пожежогасіння представляє собою універсальний спосіб усунення загорянь на різних об'єктах. Даний метод з'явився ще наприкінці XVIII століття. Він ідеально підходить для приміщень з високим рівнем небезпеки виникнення пожежі, де присутні літій або натрій. Процес гасіння протікає таким чином: порошок охолоджує полум'я, а потім розкладається в ньому, тим самим завершуючи процес ліквідації вогню. Порошкове пожежогасіння має один недолік, який полягає в тому, що його неприпустимо застосовувати в приміщеннях, де перебувають люди.

Різновиди:

За способом зберігання вогнегасної речовини системи порошкового пожежогасіння:

  1. Установки порошкового пожежогасіння модульного типу
    Функції зберігання і подачі вогнегасної порошкового складу до вогнища спалаху виконують модулі порошкового пожежогасіння, розташовані безпосередньо у приміщеннях. Установки порошкового пожежогасіння модульного типу поширені досить широко. Вони недорогі, прості й зручні в установці. Монтаж модулів порошкового пожежогасіння як правило здійснюється на стелю. Модулі можуть запускатися як автономно при досягненні температури критичного значення, так і централізовано по сигналу з панелі управління.
  2. Установки порошкового пожежогасіння з централізованим зберіганнямЗберігання порошкового складу здійснюється централізовано в одній ємності, а його розподіл і подача до вогнища спалаху здійснюється по розподільних трубопроводах. Установки порошкового пожежогасіння з централізованим зберіганням поширені менше, ніж модульні, в силу ряду недоліків. Тертя частинок порошку про трубу значно вище, ніж молекул рідини чи газу, тому для розсіювання порошку необхідно забезпечувати дуже високий тиск. Крім того, порошок може засмічувати вихідні отвори, внаслідок чого рівномірне і ефективне розсіювання порошку стає неможливим.
    За способом управління системи порошкового пожежогасіння:
    1. Автоматичні установки
      Виявлення пожежі здійснюється за допомогою установки автоматичної пожежної сигналізації з подальшим надходженням сигналу на запуск.
    2. Установки з ручним запускомПодача сигналу на запуск установок пожежогасіння здійснюється уручну з приміщення пожежного поста, станції пожежогасіння та т.п.
    3. Автономні установкиФункції виявлення пожежі та видачі порошкового складу здійснюються незалежно від зовнішніх джерел живлення і управління (як правило, цією функцією забезпечені модулі пожежогасіння для підвищення надійності спрацьовування при відмові зовнішніх систем).

Аерозольні:

Ефективність аерозольного пожежегасіння обумовлена застосуванням деяких продуктів горіння, що входять в аерозолеутворюючого склад.

Саме ці компоненти надають вогнегасна дія на вогнище спалаху в процесі власного горіння.

Основними компонентами системи аерозольного пожежегасіння є генератори вогнегасного аерозолю.

Генератори складаються з наступних елементів:

  • Твердотільного заряду (саме завдяки цьому заряду і утворюється аерозоль);
  • Корпуси з металу (в нього поміщають аерозолеутворюючого заряд);
  • Охолоджуючої системи;
  • Запускає механізму (вузол запуску генератора).

Представлені системи для пожежогасіння використовують тонкодисперсний порошок - аерозоль. Дана речовина володіє високою вогнегасною здатністю. Аерозольні системи гасіння пожежі використовують однаковий принцип формування аерозолю, заснований на процесі спалювання деяких твердих хімічних складів. В результаті спалювання цих речовин утворюється струмінь гаряче суміші газів і твердих мікрочастинок, які заповнюють об'єм і гасять полум'я.

Системи подібного роду надзвичайно зручні в експлуатації і мають ряд переваг перед іншими системами.

  • Аерозоль не викликає руйнівного впливу на озоновий шар Землі.
  • Аерозольні системи мають порівняно малою вартістю і тривалим терміном експлуатації.
  • Аерозоль не робить шкідливого впливу на одяг і тіло людини.
  • Відсутність корозійного впливу на більшість конструкційних і електроізоляційних матеріалів.

1. Проектування систем автоматичної пожежної сигналізації включає в себе комплекс заходів - це виїзд фахівця, обстеження об'єкта, підготовка проектної документації згідно з вимогами пожежних норм.

Проектування систем безпеки виконується експертами фірми вищої кваліфікації, які мають багаторічний досвід розробки комплексів технічних засобів охорони для оснащення найскладніших об'єктів.У процесі обстеження робиться аналіз можливих шляхів доступу зловмисників до містяться на об'єкті цінностям, оцінюється характер можливих протиправних акцій (напад на персонал, розвідка, диверсії, розкрадання, вандалізм і т.д.), уточнюється контингент потенційних зловмисників (сторонні особи, службовці об'єкта, персонал охорони) і моделюються їх дії в різних функціональних станах об'єкта (нічний режим, робочий режим, робота без допуску сторонніх осіб, аварійні ситуації), причому особливо ретельно опрацьовуються питання використання зловмисниками моментів переходу об'єкта з одного режиму в інший, коли охорона об'єкту викликає найбільші труднощі.За результатами аналізу замовнику пропонується оптимальна структура комплексу технічних засобів охорони, що забезпечує необхідний рівень безпеки об'єкта, визначається необхідний склад технічних засобів комплексу, дається оцінка вартості робіт з оснащення об'єкта і часу їх виконання.

2. Автоматичні установки пожежогасіння призначаються для гасіння пожеж на контрольованій території, запобігання або зниження загрози життю людей, і збереження матеріальних цінностей.

Установка систем автоматичного пожежогасіння вимагається згідно із зведенням правил. Якщо ваше будівлю або приміщення входить до переліку об'єктів, які підлягають встановленню системи пожежогасіння, то вам потрібно проектування та монтаж автоматичної установки пожежогасіння.

Установки пожежогасіння повинні виконувати одночасно функції автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння. Це означає, що якщо ви встановлюєте систему пожежогасіння здатну самостійно визначити ознаки загоряння, передати сигнал про пожежу на приймально-контрольний прилад, для включення системи оповіщення та управління евакуацією та інших інженерних систем, і відповідно зайнятися гасінням самої пожежі, то встановлення пожежної сигналізації, а саме монтаж пожежних датчиків вам не буде потрібно.

Системи пожежогасіння бувають порошкові, водяні, газові,пінні та аерозольні.

Тип монтування установки пожежогасіння вибирається з урахуванням визначення особливостей приміщення, що захищається, а також матеріалів, речовин і устаткування, що зберігаються в приміщенні.

Монтаж АУПТ мабуть самий трудомісткий процес тому, що крім засобів виявлення пожежі необхідно прокласти систему для подачі вогнегасної речовини (ОТВ) до місця виникнення пожежі, також необхідно передбачити при необхідності можливість зберігання цього ОТВ.

Для транспортування ОТВ, яким в залежності від обраної установки пожежогасіння є вода, водопінні розчини, порошок, газ і т.д. застосовують систему трубопроводів складається із сталевих труб. Зберігання ОТВ здійснюється в спеціальних резервуарах (вода, водопінні розчини), модулях (порошок, газ). і агрегатах (порошок, газ). Існують АУПТ в яких ОВТ зберігається безпосередньо в приміщенні для таких АУПТ система розподільного трубопроводу не передбачається, але виникає питання про розміщення агрегатів з ОТВ. Монтаж включає в себе точне взаємодія з іншими системами безпеки, такими як: пожежна сигналізація, система оповіщення та управління евакуацією (СОУЕ), система димовидалення, система контролю і управління доступом (СКУД)

3. Технічне обслуговування систем пожежогасіння є наступним важливим етапом після проектування і встановлення систем пожежогасіння.

Технічне обслуговування систем автоматичного пожежогасіння - це комплекс заходів, що забезпечує функціонування і справність автоматичних установок пожежогасіння (АУП), протидимного захисту (ПДЗ), систем оповіщення про пожежу (СО), системи пожежної сигналізації (СПС).

Обслуговування установок пожежогасіння проводять шляхом здійснення періодичного профілактичного огляду стану і ремонту несправностей, на підставі експлуатаційних документів і типових технологічних інструкцій технічного обслуговування.

Своєчасне та якісне обслуговування пожежогасіння - це гарантія справної роботи і довгого терміну експлуатації.

Регулярне обслуговування систем автоматичного пожежогасіння дозволяє виявити помилки в роботі техніки, відкоригувати їх і, отже, уникнути необхідності в серйозному дорогого ремонту системи пожежогасіння в разі поломки всієї системи.

Технічне обслуговування установок пожежогасіння складається з декількох видів робіт:

  1. Зовнішній огляд - це оцінювання технічного стану (наскільки працездатне і справно обладнання) за допомогою органів почуттів і, якщо є необхідність, за допомогою засобів контролю (номенклатура встановлена відповідними документами). Фахівці визначають технічний стан установок за зовнішніми ознаками.
  2. Перевірка працездатності - це оцінювання технічного стану за допомогою контролю виконання установкою в цілому і технічними засобами властивих їм функцій.Профілактичні роботи - це дії планово-попереджувального характеру, службовці для підтримки працездатності установок.
  3. Профілактичні роботи включать в себе чистку зовнішніх поверхонь технічних засобів, притирання, мастило, подпайкі, перевірку технічного стану внутрішніх поверхонь, заміну або відновлення елементів технічних засобів, що вийшли з ладу.
Залиште заявку прямо зараз!