Телефон

(050) 303 33 32
(050) 338 63 03
Протипожежна та техногенна безпека
Розробка концепції безпеки, інженерно-технічних рішень; повний комплекс робіт з проектування, монтажу, введення в експлуатацію, технічного та сервісного обслуговування протипожежних систем.

ПОСЛУГИ

блискавкозахист

Блискавкоза́хист— сукупність заходів і технічних засобів для охорони будівель, споруд, обладнання та електричних пристроїв від дії блискавки.

Заходи з блискавкозахисту поділяються на зовнішню та внутрішню систему заходів. -Зовнішня система заходів захищає об'єкт від прямих ударів блискавки (ПУБ).Здійснюється шляхом установлення на об'єкті, що захищається, (або ізольовано від нього на певній відстані) блискавковідводів, які складаються з блискавкоприймачів (природних або штучних: стрижневих, тросових, сітчастих), струмовідвідних спусків, які з'єднують блискавкоприймач із землею та заземлювачів.

  • Внутрішня система заходів захищає чутливе електрообладнання об'єкта від вторинних проявів блискавки. Здійснюється шляхом встановлення спеціальних пристроїв захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП), а також шляхом екранування чутливого електрообладнання.
    Блискавкозахист будівлі може бути:
    • пасивного типу - прийом блискавки відбувається за рахунок розташування приймача, висота якого перевищує рівень будови;
    • активна блискавкозахист - блискавкоприймач оснащений спеціальним пристроєм, що генерує імпульси, що дозволяють притягувати блискавки на заданій відстані; це істотно збільшує площу, яку покриває дію одного пристрою.

1. У проектній документації

проектні значення параметрів і інші проектні характеристики будівлі або споруди, а також проектовані заходи щодо забезпечення його безпеки повинні бути встановлені таким чином, щоб у процесі будівництва та експлуатації споруди було безпечним для життя і здоров'я громадян (включаючи інвалідів та інші групи населення з обмеженими можливостями пересування), майна фізичних або юридичних осіб, державного або муніципального майна, довкілля, життя і здоров'я тварин і рослин.

Вибір типу і розміщення блискавкозахисту здійснюється на стадії проектування. Параметри (тип, висота) блискавкозахисту проводяться виходячи із значень необхідної надійності Рз. Об'єкт вважається захищеним, якщо сукупність всіх його блискавковідводів забезпечує надійність захисту не менше Рз.У загальному випадку вибір блискавковідводів повинен проводитися за допомогою відповідних комп'ютерних програм, здатних обчислювати зони захисту або імовірність прориву блискавки в об'єкт (групу об'єктів) будь-якої конфігурації при довільному розташуванні практично будь-якого числа блискавковідводів різних типів.

2. Монтаж установок блискавкозахисту зовнішнього блискавкозахисту

являє собою систему, що забезпечує перехоплення блискавки і відведення її в землю, тим самим, захищаючи будинок (споруду) від пошкодження і пожежі. Система зовнішнього блискавкозахисту, організована за принципом молніепріёмной сітки або за допомогою установки токоотводящий шпиля, проектується індивідуально під кожне конкретне будівля. У момент прямого удару блискавки в будівельний об'єкт правильно спроектоване і споруджене блискавкозахисному пристрій повинен прийняти на себе струм блискавки і відвести його по струмовідводів на заземлення. Проходження струму блискавки має статися без шкоди для об'єкта, що захищається і бути безпечним для людей, що знаходяться як всередині, так і зовні цього об'єкта.

Склад зовнішнього блискавкозахисту:

  • Блискавковідвід (блискавкоприймач, громовідвід) - пристрій, перехоплювати розряд блискавки. Виконується з металу (нержавіюча або оцинкована сталь, алюміній, мідь)
  • Струмовідводи (спуски) - частина блискавковідводу, призначена для відведення струму блискавки від блискавкоприймача до заземлювача.
  • Заземлювач - провідна частина або сукупність з'єднаних між собою провідних частин, що знаходяться в електричному контакті із землею безпосередньо або через провідне середовище.

Внутрішня система блискавкозахисту складається з шини вирівнювання потенціалів, яка об'єднує всі протяжні металоконструкції будинку, зокрема з'єднує нейтраль електромережі з контуром заземлення, екрани телевізійних кабелів, труби водопостачання та опалення з контуром заземлення, громовідводи і металоконструкції з контуром заземлення.

Монтаж установок блискавкозахисту - переваги:

  • монтаж установок блискавкозахисту здійснюється за низькими цінами;
  • роботи проводяться в найкоротші терміни;
  • використовується кілька методів ефективного заземлення;
  • проект системи заземлення готується протягом невеликого проміжку часу;
  • фахівці мають відповідну кваліфікацію;
  • в нашій компанії працюють всі категорії фахівців, що дозволяє проводити роботи по монтажу установок блискавкозахисту під ключ.

3. Технічне обслуговування

Для того щоб підтримувати надійність системи блискавкозахисту для забезпечення якості виконуваних нею функцій потрібно періодично проводити заходи з технічного обслуговування.

Згідно з нормативними документами обслуговування блискавковідводів має проходитися раз на 3 роки, а якщо необхідно тоді частіше. По виду блискавкозахисту не можна визначити в робочому вона стані чи ні. Але якщо відкласти технічне обслуговування до найближчої грози, це може призвести до матеріальних втрат і жертвам при ударі блискавки.

Обслуговування блискавкозахисту включає в себе перевірку надійності всієї конструкції і всіх її сполук. Хоч для блискавкозахисту використовують стійкі до іржі матеріали, їх додатково покривають антикорозійними речовинами, потрібно уважно перевіряти всі стики і з'єднання, якщо необхідно зачищати і фарбувати місця, де виникли проблеми.Для пасивних блискавковідводів з початку необхідно дотримати з'єднання молниеприемника з системою заземлення. В активній системі захисту досить слабким місцем є електронна головка блоку молниеприемника, вона може вийти з ладу.

При технічному обслуговуванні таких блискавковідводів необхідно перевіряти якість роботи активного блискавкоприймача, а не тільки опір токоотводящий частини, адже металлопріемніка забезпечує потрібний рівень захисту і зону покриття системи.

Залиште заявку прямо зараз!