Телефон

(050) 303 33 32
(050) 338 63 03
Протипожежна та техногенна безпека
Розробка концепції безпеки, інженерно-технічних рішень; повний комплекс робіт з проектування, монтажу, введення в експлуатацію, технічного та сервісного обслуговування протипожежних систем.

ПОСЛУГИ

системи сповіщення

Система оповіщення населення про надзвичайні ситуації призначена для передачі екстрених повідомлень у випадку аварій, техногенних і природних катастроф, а також застосування зброї масового ураження.

Системи оповіщення є частиною більш широкого класу - трансляційних систем - найважливішою організаційної складової різних галузей і сфер діяльності людини. Трансляційні системи використовуються для доведення до аудиторії різної інформації - спец сигналів, мовних, екстрених повідомлень, службової, рекламної інформації.

Згідно ступеня автоматизації СОУЕ діляться на 2 типи:

  • Автоматична - автоматично включається при спрацьовуванні не менш 2-х пожежних датчиків автоматичної системи пожежної сигналізації.
  • Автоматизована - включається черговим персоналом після спрацювання пристрою пожежної сигналізації.

Система оповіщення, відповідно до вимог чинних будівельних норм, повинна виконувати:

  • Подачу звукових і / або світлових сигналів у будівлях, де тимчасово або постійно перебувають люди.
  • Трансляцію звукових повідомлень, які повідомляють про необхідність покинути приміщення, шляхи евакуації та інші необхідні дії, які забезпечать безпеку людей в процесі здійснення евакуації.

Область застосування систем оповіщення :

Системи оповіщення використовуються для організації гучномовного зв'язку, побудови командно пошукових систем, переговорних (пейджингових), систем зворотного зв'язку. Без системи оповіщення неможливо уявити такі об'єкти як: аеропорти, вокзали, ж / д авто станції, електро, атомні станції, спортивні споруди, заводи, супермаркети і т.п. Широке застосування системи оповіщення отримали у сфері систем безпеки, в якій на сьогоднішній день будуються локальні системи оповіщення (ЛСО), застосовувані для трансляції та розподілу сигналів цивільної оборони, а також системи оповіщення про пожежу та управління евакуацією (СОУЕ).

В умовах сучасного ринку до систем оповіщення пред'являються додаткові вимоги, наприклад, можливість суміщення аварійного оповіщення з музичною трансляцією. Системи подібного роду називаються системами звукового забезпечення.

1. Проектування системи оповіщення

Компанія "Вимпел-45" Маючи величезний досвід робіт виконує проектування, і монтаж систем оповіщення та управління евакуацією. Наші фахівці вміють, люблять і хочуть працювати! Працюємо з провідними виробниками!Основний спосіб забезпечення безпеки людей при пожежах в громадських будівлях і спорудах - це своєчасна евакуація їх у безпечну зону.

Безпечною зоною вважаються приміщення (ділянки приміщень) всередині будівель і простір зовні будівлі (в тому числі ділянки покрівлі, естакади та інші подібні елементи будівель), де виключається вплив небезпечних факторів пожежі на людей.Важливо знати що система оповіщення це частина великої системи протипожежної безпеки будівлі, і якщо вам як замовнику потрібна система оповіщення, то ми готові вам допомогти.

Компанія "Вимпел-45" виконує проектування систем оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі яка забезпечить своєчасну евакуацію людей з небезпечної зони, будь-яких типів складності а їх як ми знаємо 5:

Перший тип оповіщення:Обов'язкова установка звукового оповіщенняДопускаються світлові миготливі оповіщувачіДопускаються світлові оповіщувачі «Вихід»

Другий тип оповіщення:Включає все обладнання другого типу і додає:Обов'язкова установка світлових сповіщувачів "Вихід"Допускається установка світлових миготливих оповіщувачівДопускається установка знаків вказують напрямок руху

Третій тип оповіщення:Включає все обладнання другого типу і додає:Обов'язкова установка голосового оповіщення (мовного оповіщення)Допускаються поділ будинку на зони пожежного оповіщенняДопускаються зворотний зв'язок зон пожежного оповіщення з приміщенням пожежного поста-диспетчерської

Четвертий тип оповіщення:Включає все обладнання третього типу і додає:Допускаються покажчики напрямку евакуації із змінним смисловим значенням в процесі евакуаціїОбов'язкове поділ будинку на зони пожежного оповіщенняОбов'язкова зворотний зв'язок зон пожежного оповіщення з приміщенням пожежного поста-диспетчерськоїМожливість реалізації декількох варіантів евакуації з кожної зони пожежного оповіщення

П'ятий тип оповіщення:Включає все обладнання четвертого типу і додає:Обов'язкові покажчики напрямку евакуації із змінним смисловим значенням в процесі евакуаціїОбов'язкова rоордінірованное управління з одного пожежного поста-диспетчерської усіма систе- мами будівлі, пов'язаними із забезпеченням безпеки людей при пожежі

2. Система оповіщення та управління евакуацією людей (СОУЕ)

це сукупність організаційних заходів і технічних засобів призначених для інформування людей про виникнення пожежі та необхідності евакуації по шляхів і виходів провідним до зони безпеки.

Існує п'ять типів систем оповіщення та управління евакуацією людей. Перший і другий тип оповіщення найбільш прості, і включають в себе тільки світлове та звукове сповіщення при пожежі. Сюди включені звукові оповіщувачі (сирени), і світлові табло «вихід», які монтуються в місцях перебування людей і на виходах з приміщень. У третій, четвертий і п'ятий тип оповіщення включено мовне оповіщення людей про виникнення пожежі, і евакуаційні знаки вказують напрямок руху людей до зони евакуації. Мовне оповіщення складається з акустичних колонок або рупорів, і приладу оповіщення з якого в разі пожежі транслюється інформація про евакуацію людей із приміщень. У черговому режимі роботи системи пожежної сигналізації, мовне оповіщення може бути використано з метою трансляції різної рекламної інформації, або музичних композицій. Такий варіант використання мовного оповіщення зазвичай застосовується в торговельних залах, або виставкових комплексах.

Монтаж систем оповіщення, тип і кількість сповіщувачів розраховується організацією-проектувальником. Проводиться монтаж аналогічно установці провідний пожежної сигналізації. Фахівцями монтажної бригади встановлюються світлові і звукові оповіщувачі. Кількість, вид і місце встановлення сповіщувачів розраховуються в проекті згідно нормативної документації. Після закінчення монтажу світлових і звукових оповіщувачів встановлюється прилад відповідальний за передачу сигналів на пристрої оповіщення. Надалі все обладнання з'єднується кабелем пожежної сигналізації. У такому вигляді система починає свою експлуатацію.

Фахівці компанії "Вимпел-45" виконають проектування і монтаж системи оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі (СОУЕ).

3. Технічне обслуговування

СОУЕ проводиться з метою підтримки систем оповіщення та управління евакуацією в працездатному і справному стані протягом всього терміну експлуатації, а також забезпечення їх спрацьовування при виникненні пожежі.

Основні завдання технічного обслуговування:

  • контроль технічного стану систем оповіщення та управління евакуацією;
  • перевірка відповідності систем оповіщення та управління евакуацією, в тому числі їх електричних та інших параметрів проекту і вимогам технічної документації;
  • ліквідація наслідків впливу на систему оповіщення та управління евакуацією несприятливих кліматичних, виробничих інших умов;
  • визначення граничного стану систем оповіщення та управління евакуацією, за яких їх подальша експлуатація стає неможливою або недоцільною, шляхом проведення огляду;
  • аналіз та узагальнення інформації про технічний стан обслуговуваних систем оповіщення та управління евакуацією та їх надійності при експлуатації;
  • розробка заходів щодо вдосконалення форм і методів технічного обслуговування систем оповіщення та управління евакуацією.
Залиште заявку прямо зараз!